Biznes i Reklama

Profile do taśm led oraz led profile aluminiowe

Profile do taśm led oraz led profile aluminiowe

Profil LED do listwy oświetleniowej to najważniejszy element przy projektowaniu własnego systemu oświetleniowego. Jest to metalowy profil, który umożliwia montaż listwy pod meblami, na ścianach lub na sufitach.

Taśma LED składa się z 3 elementów: dwóch części zewnętrznych oraz profilu wewnętrznego. Pierwsza część – obudowa zewnętrzna – przeznaczona jest do montażu oświetlenia taśmowego w obudowie. Drugi element – profil wewnętrzny – przeznaczony jest do łączenia kilku taśm.

Taśma Led wykonana jest z aluminium lub tworzywa sztucznego, w tym przypadku należy użyć plastikowej osłony lepiej chroniącej przed uszkodzeniami mechanicznymi, ale nie do montażu na suficie. Taśma LED posiada dwa różne rodzaje: z wtyczką (z zasilaczem), oraz bez wtyczki (bez zasilacza). W taśmie z wtyczką w osobnej torbie znajdują się: ramka montażowa, wkręty, opaski zaciskowe oraz instrukcja obsługi.

W świecie oświetlenia, profile pasków ledowych są używane do rozprowadzania światła w sposób jednolity i w niektórych przypadkach mogą zastąpić tradycyjne metody oświetlenia. Jest to szczególnie prawdziwe, jeśli chcesz stworzyć ekscytujący efekt w swoim domu. Artykuł dostarczy Ci podstawowych informacji na temat profili do taśm ledowych i pomoże Ci zdecydować, czy potrzebujesz tych akcesoriów, czy nie.

<h2>Dlaczego ich potrzebujemy?</h2>

Głównym powodem, dla którego ludzie kupują profile led jest lepszy rozkład światła. Nawet najbardziej zaawansowane paski ledowe emitują światło w bardzo nierównomierny sposób i z tego powodu ludzie używają profili, które są umieszczane na górze pasków. Jeśli nie masz takiego profilu, prawdopodobnie nie będziesz w stanie osiągnąć pożądanych rezultatów podczas instalacji oświetlenia ledowego.

<h2>Jak to działa?</h2>

Podczas montażu taśmy ledowej należy przymocować ją do powierzchni za pomocą kleju. W celu lepszego rozprowadzenia światła należy również zastosować profile aluminiowe LED, które idealnie pasują do taśmy i doskonale rozprowadzą światło. Możliwe, że trudno jest znaleźć odpowiedni typ profilu do swoich potrzeb, dlatego warto wiedzieć, że istnieją różne ich rodzaje: proste, U, L czy płaskie. Istnieją również profile przeznaczone do oświetlania konkretnych części pomieszczenia.

Istnieje wiele rodzajów profili ledowych:

– Profil z taśmą samoprzylepną;

– Profil z wkrętami;

– Profil z haczykiem;

– Profil w kształcie litery L;

Istnieje również specjalny profil zwany profilem T. Stosuje się go w przypadku, gdy chcemy wykonać łukową linię z pasków ledowych. Pasek świetlny umieszcza się z jednej strony profilu T, a następnie mocuje się go z drugiej strony za pomocą wkrętów lub podwójnie.

Udostępnij

O autorze