Moda i uroda

Jaką suknię ślubną wybrać?

Jaką suknię ślubną wybrać?

Wybór odpowiedniej sukni ślubnej to czasochłonne zajęcie. Dzieje się tak również ze względu na obszerny wybór dostępnych fasonów i rynek pełen salonów oferujących mniej lub bardziej atrakcyjne ceny. W tym ważnym dniu każda z nas pragnie prezentować się wyjątkowo. Średni koszt sukni ślubnej (www.annakara.com) z salonu oscyluje wokół pięciu tysięcy złotych. Czy faktycznie warto wydawać takie pieniądze na kreację, którą założymy najprawdopodobniej tylko raz w życiu?

Cena nie gra roli? 
Moda ślubna to bezustannie rozwijająca się branża. I choć ceny bywają dosyć zatrważające, to jednak dla wielu kobiet przestają być jakąkolwiek barierą. Faktem jest, że suknie ślubne na ogół są konstrukcjami dosyć skomplikowanymi, aczkolwiek czasami nie można oprzeć się wrażeniu, że projektanci wychodzą z założenia, iż pieniądze w takim przypadku nie mają dla klienta większego znaczenia. Wysoka cena nie gra roli, bo na takim dniu, jednym z ważniejszych w naszym życiu, nie powinno się w żaden sposób oszczędzać. Wiele osób faktycznie decyduje się na drogie kreacje, pragnąc cieszyć się oszałamiającym wyglądem bez względu na koszty. Czy jednak faktycznie trzeba decydować się na kreację za kilka tysięcy złotych?

Suknie używane 
Piękny wygląd w dniu ślubu to w przypadku kobiety dosyć istotny aspekt. Coraz więcej osób decyduje się jednak na rozwiązania ekonomiczne, bo ceny w salonach potrafią dosłownie zwalić z nóg. Suknie używane to rozwiązanie, które warto wziąć pod uwagę, pragnąc uniknąć dodatkowych i często niepotrzebnych kosztów. Nie trzeba obawiać się, że suknia tego typu będzie się źle prezentowała. Panny młode bardzo często zwracają do komisów suknie (https://www.annakara.com/Ow doskonałym wręcz stanie. Dodatkowo suknie są poddawane gruntownemu czyszczeniu i w wielu przypadkach nie sposób się zorientować, że były wcześniej używane. Jedyną różnicą jest oczywiście cena, która potrafi poszybować w dół nawet o połowę. To świetne rozwiązanie dla osób, które nie mają potrzeby inwestowania kilku tysięcy w kreację na jeden wieczór.

Wypożyczalnia sukien ślubnych 
Kolejną alternatywą będą wypożyczalnie. Powstaje coraz więcej miejsc tego typu i trzeba przyznać, że to absolutnie godny zainteresowania wariant. Wypożyczenie sukni na jeden dzień to koszt zaczynający się już od 500zł. Trzeba przyznać, że to niewielka kwota, biorąc pod uwagę ceny nowych sukien. Wypożyczalnie na ogół posiadają obszerne stałę kolekcje, spośród których można wybierać, ale jednocześnie oferują usługi krawieckie oraz ewentualne poprawki. Przed wypożyczeniem sukni należy ustalić datę oraz wpłacić część ustalonej kwoty. Klient odbiera suknię w idealnym stanie, tj. wyprasowaną, wyczyszczoną i przede wszystkim dopasowaną do własnej sylwetki. Plusem takiego rozwiązania jest fakt, że wiele wypożyczalni nie pobiera żadnych dodatkowych opłat w przypadku uszkodzenia sukni. Nie należy również sukni prać. Jedynym obowiązkiem panny młodej jest zwrócenie sukni w określonym przez regulamin terminie. To zdecydowanie propozycja dla kobiet, które cenią sobie praktyczne i ekonomiczne rozwiązania.

Udostępnij

O autorze